Hoe geef jij richting?

Hoe geef jij richting? met Felienne Hermans

De wandelgesprekken

‘In een vorige baan vroeg iemand me om mee te werken aan een netwerkgala. “Da’s goed,” zei ik toen, “als jij daarna meedoet met een netwerk-boswandeling die ik ga organiseren.” Mijn ervaring is dat je al wandelend andere en rijkere gesprekken hebt dan in een zaal of op kantoor, bijvoorbeeld omdat de route ook wat meebrengt. Onderweg kan je je samen verbazen over de pracht van een vliegenzwam of ontdekken waaraan een monument is opgedragen. En het samen in beweging zijn en naast elkaar lopen in plaats van tegenover elkaar zitten, doet ook wat.

We nemen het gesprek in één keer op en het gebeurt allemaal in het moment. Degene met wie ik wandel kiest uit waar we gaan lopen, en zo kom ik nog eens ergens. Tot nu toe in Vlissingen, De Drentsche Aa, de Bijlmer en – toevalligerwijs – aan verschillende kanten van mijn thuisstad Utrecht. Zo’n locatie heeft ook invloed op het gesprek. Alleen al omdat je onderweg van alles tegenkomt. Dat hoor je ook terug in de podcast. Af en toe moeten we even zoeken hoe we moeten lopen of ineens opzij springen voor een fietser, haha.’

De richtinggevers

‘Ik ben heel nieuwsgierig naar de ander en diens verhaal. Personen die ik interessant vind zijn niet per se de usual suspects, de klassieke “bobo’s” die ik vraag om over hun leiderschap te vertellen. Ik vind het zelf juist inspirerend om van mensen die ik nog niet goed ken onverwachte dingen te horen. Mensen die in mijn beleving relevant aan het richting geven zijn.

Ik vind het dan dubbel zo interessant als dit mensen zijn die niet in de sector zorg en welzijn werken, maar juist daarbuiten. Met hen heb ik een ander gesprek en van hen leer ik andere dingen. Daar heb ik onze gasten dan ook op uitgekozen.’

Hoe geef jij richting? met Felienne Hermans

Wandelgesprekken over leiderschap

In ‘Hoe geef jij richting?’ gaat Ann Kusters, directeur/bestuurder van FNO Zorg voor kansen, in gesprek met mensen die in hun werk richting geven.

Het zijn open en onderzoekende gesprekken over grote en kleine onderwerpen. Je eigen koers durven varen, het belang van twijfelen, doen wat je kunt met een beperkt budget in een wereld vol regels en nog veel meer.

Niet vanuit een saaie studio, maar al wandelend. In de stad, het bos, of ergens daar tussenin. Elke aflevering kiest de gast de plek van de wandeling. En natuurlijk is de omgeving daarmee een stille kracht, en soms ook hoorbare aanwezige in het gesprek.

Interessant voor mensen in leidinggevende posities, en dus eigenlijk voor iedereen. Want zoals Ann zegt: ‘Iedereen geeft ten minste leiding aan zichzelf’. Met ‘Hoe geef jij richting?’ wil FNO laten zien dat iedereen richting kan geven aan positieve verandering.

Luister je mee?

De podcast ‘Hoe geef jij richting?’ is een vervolg op de beschouwende blogs ‘Geleerde lessen’ die Ann schreef in 2022 en 2023.